Według najnowszego raportu „Europa w ruchu: spostrzeżenia dotyczące planów podróży w 2024 roku[1] trudna sytuacja finansowa nie powstrzyma turystów przed podróżami. Co więcej – ponad połowa deklaruje, że na wyjazdy wyda jeszcze więcej niż w 2023. Według ostatnich danych[2] coraz bardziej powszechny staje się trend wcześniejszych rezerwacji wakacyjnych. Polacy decydują się na wyjazd z dłuższym wyprzedzeniem, ciesząc się tym samym lepszymi ofertami i większym ich wyborem.
Coraz więcej rezerwacji z wyprzedzeniem
Wydaje się, że inflacja nie stanowiła bariery dla osób wybierających się na wakacje. Według niektórych szacunków koszt przeciętnych wakacji wzrósł jedynie o 4 proc. Mały wzrost nie wynika bynajmniej z przesycenia rynku i zbyt dużej liczby ofert. W dużej mierze tak niski wzrost wydatków na wyjazdy na wakacje był skutkiem rezerwacji z rekordowym wyprzedzeniem. Dzięki unikaniu zakupu pobytów oraz przejazdów poza wysokim sezonem, Polki i Polacy mogli cieszyć się relatywnie niskimi cenami.[3] Jednak im wcześniejsza rezerwacja, tym większe ryzyko konieczności zmiany planów.
Koszty Odwołania Podróży – bezpieczne rozwiązanie dla oszczędnych i nie tylko
- Dostrzegamy zmieniające się trendy w planowaniu wakacji przez naszych klientów. Zdajemy sobie sprawę, że im więcej czasu pozostaje do wyjazdu, tym więcej nieprzewidzianych zdarzeń może pokrzyżować plany. Jako firma zabezpieczająca finansowo codzienność klientów, wyszliśmy naprzeciw potrzebom bezpiecznego planowania podróży, wprowadzając nowe ubezpieczenie turystyczne: Koszty Odwołania Podróży. To, co wyróżnia naszą ofertę to miedzy innymi szeroki zakres ochrony oraz wysoka suma ubezpieczenia: nawet do 40 tys. zł na osobę – mówi Ilona Zaremba-Choim, dyrektor Biura Ubezpieczeń Mieszkaniowych, Rolnych i Osobowo-Turystycznych w Warcie.
Ubezpieczenie gwarantuje klientom zwrot 100 proc. wydatków poniesionych w przypadku odwołania lub przerwania podróży. Wszystkie przyczyny odwołania lub przerwania podróży są w zakresie podstawowym. Szeroki zakres obejmuje zaś m.in.: nagłe zachorowanie (w tym również związane z następstwami choroby przewlekłej oraz zachorowania na COVID-19), nieszczęśliwy wypadek, przedwczesny poród, szkodę w mieniu, kradzież pojazdu, wezwanie do sądu czy wypowiedzenie umowy o pracę. Obejmuje ono zarówno podróże krajowe, jak i zagraniczne. Choć najlepiej jest zawrzeć umowę ubezpieczenia w dniu zawarcia umowy podróży, Warta umożliwia również ubezpieczenie podróży zakupionych z dużym wyprzedzeniem, aż do 61 dnia przed wyjazdem. Istnieje również możliwość ubezpieczenia podróży zakupionych na dzień przed wyjazdem.
Nowe ubezpieczenie Warty obejmuje wycieczki z biurem podróży, ale też własnoręcznie dokonane rezerwacje noclegów i zakupy biletów (lotnicze, autokarowe, promowe, kolejowe), zielone szkoły , wynajem pojazdów, a nawet zakup biletu na mecz lub koncert.
Produkt jest już dostępny w ofercie Warty. Więcej informacji o ofercie można znaleźć tu: https://www.warta.pl/ubezpieczenie-kosztow-odwolania-podrozy/
[1] https://www.rynek-turystyczny.pl/artykul/40978/accor-o-trendach-w-podrozach-w-2024
www.waszaturystyka.pl/wakacje-2024-polacy-planuja-wypoczynek-z-duzym-wyprzedzeniem/
[3] Raport Podróżnika 2024: wakacje pełne rekordów i nowe trendy turystyczne, waszaturystyka.pl