Tak, jak dotychczas, zrealizowaliśmy trzydniowy program, obejmujący: prezentacje merytoryczne, praktyczne przedstawienie technicznej oceny ryzyka podczas wizyty w przedsiębiorstwie oraz warsztaty merytoryczne – w odniesieniu do tematyki ubezpieczania podmiotów z branży tzw. małej chemicznej. Ponownie gościł Akademię nasz klient – Zakłady
Chemiczne „Organika” SA w Łodzi, w którym Brokerzy mieli możliwość pozyskania wiedzy na temat zagrożeń występujących na terenie zakładu oraz dowiedzenia się, na co zwraca się szczególną uwagę w trakcie audytów, w szczególności w branży chemii motoryzacyjnej i gospodarczej.
Po wizycie, uczestnicy wykorzystali zdobytą wiedzę podczas warsztatów. Wcielając się w rolę Risk Managera w przedsiębiorstwie z branży produkcji chemii mieli za zadanie opracować optymalny, kompleksowy program ubezpieczeniowy obejmujący kilka linii produktowych w oparciu o opracowane fikcyjne scenariusze. Zadania polegające na analizie potrzeb ubezpieczeniowych dopasowanych do profilu działalności firmy, wybraniu modelu ubezpieczenia w obszarze ubezpieczeń mienia, oc działalności i cargo były praktycznym ćwiczeniem i zabawą, w której rywalizowały trzy grupy.
Tym razem jednak, szczególny akcent położyliśmy na prezentacje teoretyczne z zakresu zarzadzania ryzykiem ubezpieczeniowym w przedsiębiorstwie. Jak zawsze, część prezentacji prowadzili eksperci Warty (Grzegorz Tymczyszyn, senior underwriter w DKSiR – nt. roli Risk Managera w przedsiębiorstwie oraz Bartłomiej Bobrowki, Risk Engineer w BORT – nt. oceny technicznej ryzyka w przedsiębiorstwie). Jednak kluczowym wykładem była prezentacja zaproszonego przez Wartę, zewnętrznego eksperta, której tytuł brzmiał „Planowanie Ciągłości Działania a optymalizacja ubezpieczenia BI”. Seminarium w dwóch częściach prowadził Pan Janusz Słobosz – niezależny konsultant w firmie riskChallenge specjalizujący się w doradztwie w zakresie ryzyka ciągłości działania i ryzyk produktowych. W naszym serwisie znajdziecie także artykuł członkini naszego zespołu Akademii Brokera dotyczący roli PCD w ubezpieczeniu BI – zapraszamy do lektury.
W trakcie intensywnego programu szkoleniowego Akademia zorganizowała gościom atrakcyjną niespodziankę – nocne zwiedzanie łódzkiego Orientarium, najnowocześniejszego w Europie pawilonu poświęconego faunie i florze Azji Południowo-Wschodniej. Oglądanie ciekawej strefy indyjskiej, w której mieszka 35 gatunków zwierząt lądowych oraz 180 gatunków ryb połączone było z jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem jakim była kolacja w podwodnym tunelu….
Zawartość merytoryczna oraz zapewnione atrakcje sprawiły, że ta edycja Akademii Brokera została wysoko oceniona. Jak napisał jeden z uczestników – Pan Michał Soniewski, Fasing Broker Sp. z o.o.: „Niewątpliwie było to najlepsze szkolenie/spotkanie, w jakim uczestniczyłem, w całej swojej karierze ubezpieczeniowej, tj. ponad 10 lat. Świetni ludzie, super organizacja, bardzo dużo merytoryki, w sam raz integracji!”
W przypadku pytań prosimy o kontakt z Edytą Stoińską – koordynatorem Akademii Brokera: Edyta.Stoinska@warta.pl.