Akademia Brokera to nasz autorski program szkoleniowo-warsztatowy, składający się z merytorycznych prezentacji, praktycznego przedstawienia technicznej oceny ryzyka podczas wizyty w przedsiębiorstwie oraz tematycznych warsztatów. Majowe spotkanie dotyczyło tematyki ubezpieczania podmiotów z wymagającej branży chemicznej.
Pierwszego dnia odbyły się prezentacje teoretyczne ekspertów Warty. O roli Risk Managera mówił Grzegorz Tymczyszyn, senior underwriter w DKSiR, a o ocenie technicznej ryzyka w przedsiębiorstwie Bartłomiej Bobrowski, Risk Engineer w BORT. Bardzo interesującym uzupełnieniem wykładów była prezentacja zaproszonego eksperta, Zbigniewa Bachmana, prezesa zarządu IES – a Charles Taylor Company, pt.: „Polisa w praktyce. Przykłady szkód OC za produkt B2B”.
Drugi dzień był wyzwaniem pod względem organizacji. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Uczestniczyły one wymiennie w seminarium dotyczącym nowych OWU ubezpieczenia mienia i utraty zysku brutto, prowadzonym przez nasze managerki produktu (Barbara Trojanek i Patrycja Rodecka) lub w wizycie na terenie zakładu produkcji chemii. Po południu obie grupy wzięły udział w warsztatach merytorycznych.
Kluczowym punktem programu była wizyta w siedzibie naszego klienta, firmy Organika Car sp. z o.o. w Łodzi, która jest nowym partnerem Akademii Brokera. Spółka należy do największej grupy kapitałowej w branży chemii motoryzacyjnej w Polsce. Podczas tego spotkania zaproszeni brokerzy zdobyli wiedzę na temat zagrożeń występujących na terenie zakładu oraz dowiedzieli się, na co zwraca się szczególną uwagę w trakcie audytów, szczególnie w branży chemii motoryzacyjnej, gospodarczej i higieny osobistej.
Po wizycie uczestnicy wykorzystali zdobytą wiedzę podczas warsztatów, w trakcie których wcielali się w rolę Risk Managera w przedsiębiorstwie z branży produkcji chemii. Ich zadaniem było opracowanie w ramach przykładowych scenariuszy optymalnego i kompleksowego programu ubezpieczeniowego, obejmującego kilka linii produktowych.
Ta część jak zawsze wzbudzała największe, pozytywne emocje. Zadanie to składa się z analizy potrzeb ubezpieczeniowych dopasowanych do profilu działalności klienta oraz wybrania modelu ubezpieczenia w obszarze ochrony mienia, OC działalności i cargo. Ta część jest jednocześnie praktycznym ćwiczeniem i zabawą, w której rywalizowały cztery grupy.
Intensywny dzień zakończyliśmy wieczorem integracyjnym, podczas którego usłyszeliśmy wiele pozytywnych opinii na temat modelu szkoleniowego, jaki stosujemy w Akademii Brokera. Poniżej dwie z nich, za wszystkie bardzo dziękujemy.
Robert Gołębiewski – AON
„Bardzo cenne jest połączenie wiedzy teoretycznej z praktycznymi przykładami szkód, a dodatkowo z możliwością poznania procesów w wybranej firmie. Skoordynowanie tego z ubezpieczoną firmą jest nie lada wyzwaniem, tym bardziej doceniam ten rodzaj formuły szkoleniowej. Takie szkolenie jest wyjątkiem na rynku i pozytywnie wyróżnia Wartę wśród innych ubezpieczycieli”.
Maciej Księżak z Kancelarii Brokerskiej Błaszczyk Sp. z o.o.
„Bardzo miło będę (i sądzę że nie tylko ja) wspominać to przesympatyczne łódzkie spotkanie, wyglądając zaproszenia na kolejną ciekawą inicjatywę WARTY, która widać tak wydatkuje fundusze marketingowe, że osiąga wiele celów jednym spotkaniem, przy czym goście/uczestnicy takich spotkań czują się prawdziwie „zaopiekowani”, a przy tym wzbogaceni nie tylko w nowe kontakty ale i cenną wiedzę praktyczną (a to duża sztuka stworzyć takie combo). Gratuluję!
Jeżeli interesują Was dodatkowe informacje na temat Akademii Brokera, bądź macie jakieś sugestie dotyczące tego projektu, prosimy o kontakt z autorką artykułu, Edytą Stoińską: edyta.stoinska@warta.pl.