Aby systematycznie odnosić sukcesy w zawodowym życiu, musimy posiadać szeroką wiedzę oraz dysponować niezbędnymi umiejętnościami. Najpopularniejszymi metodami pozyskiwania tych wartości są tradycyjne szkolenia oparte na prezentowaniu przez wykładowcę różnych treści i ich biernym słuchaniu. Natomiast doskonale wiemy, że mimo wszystko najefektywniejszym i najciekawszym rodzajem szkolenia są praktyczne warsztaty oparte na aktywnym poznawaniu danego tematu i pracy warsztatowej pozwalającej na stałą wymianę informacji, uwag czy opinii pomiędzy uczestnikami zajęć. Smaczku do tej metody dodaje także element rywalizacji pomiędzy grupami warsztatowymi.
Musimy też sobie jasno powiedzieć, że nasz biznes ubezpieczeń korporacyjny jest bardzo ciekawym odłamem rynku ubezpieczeniowego. Każde badane i opracowywane przez nas ryzyko jest inne. Raz mamy do czynienia z zakładem przetwórczym, innym razem z hutą a jeszcze innym z budową tuneli czy farm wiatrowych. Dlatego też doszliśmy do wniosku, że powinniśmy wykorzystać ten potencjał zawodowy i opracować bardzo ciekawe szkolenia oparte na praktycznym, osobistym zapoznaniem się z oceniana technologią. Takie korzyści niesie właśni realizowana przez nasz zespół Akademia Brokera.
Chcemy aby każdy z uczestników samodzielnie popatrzył na działającą linię produkcyjną zauważył, w jakim otoczeniu ona pracuje, jakie zagrożenia występują i jakie są zabezpieczenia. A po takiej wizji lokalnej siadamy w grupach, aby przedyskutować jak zbudować optymalny program ubezpieczeniowy. Wszystko to dzieje się w koleżeńskiej atmosferze pełnej życzliwości, lecz jednak z nutą rywalizacji pomiędzy poszczególnymi grupami. Dlatego taki właśnie model szkoleniowy wdrożyliśmy w naszej Akademii Brokera. Aby zajęcia były cały czas interesujące to, co roku zmieniamy zwiedzany obiekt i ocenianą technologię.
Akademia Brokera w czasach pandemii
Drugim naszym rozwiązaniem, którym chcieliśmy aktywnie wspierać i rozwijać kompetencje naszych partnerów stał się serwis Warta Korpo. Przygotowując go dla Was chcieliśmy w jednym miejscu zebrać bieżące informacje o rynku, ofertę produktową, ale przede wszystkim udostępnić Wam dostęp do wiedzy i doświadczenia naszych ekspertów z dziedziny m.in. underwrittingu, produktów czy likwidacji szkód. To tutaj z założenia mieliście także znajdować informacje o realizowanych i przygotowywanych szkoleniach w ramach dalszego rozwoju kompetencji. Przyszły jednak pandemia i rola serwisu niespodziewanie jeszcze wzrosła. Nasz serwis stał się doskonałą platformą szkoleniową także dla AKADEMII BROKERA. Interesującym uzupełnieniem seminariów on-line stała się publikacja artykułów powiązanych tematycznie z przedmiotem seminarium.
Tak powstał pod egidą AKADEMII BROKERA, mini cykl artykułów komplementarny z seminarium prowadzonym przez ekspertów NEMU Sp. z o.o. pt. „Ocena ryzyka inwestycji kolejowych”- prawno-techniczna analiza zagrożeń występujących podczas robót budowlanych na nowych i remontowanych (czynnych) liniach kolejowych”. W ramach tego cyklu, od maja do sierpnia 2021 ukazały się roku cztery artykuły, których wspólnym mianownikiem był UNDERWRITING UBEZPIECZEŃ INWESTYCJI KOLEJOWOWYCH, (artykuły nt. inżynieryjnej oceny ryzyka, underwritingu ubezpieczeń CAR/EAR oraz ubezpieczeń OC Projektanta i Wykonawcy kontraktów kolejowych).
Wracamy do stacjonarnej formy
Niedługo przed nami następny sezon AKADEMII BROKERA – jesienią chcemy powrócić do zawieszonej na czas pandemii, głównej formuły, czyli stacjonarnych spotkań. Rozpoczniemy od odwołanego wcześniej z powodów epidemiologicznych 3-dniowego seminarium szkoleniowo-warsztatowego pt. „Ocena ryzyka w ubezpieczeniu przedsiębiorstwa w wybranej branży (produkcja alkoholi)”, które odbędzie się w dniach: 29-30.09 –01.10.2021 r. w Białymstoku, w siedzibie zakładu produkcyjnego firmy CEDC (jednego z największych na świecie produktów alkoholowych). Seminarium jest zaplanowane dla grupy młodych brokerów, z którą nie mogliśmy się spotkać w marcu 2020 roku. Dla nowej grupy planujemy powtórzyć takie samo, 3-dniowe seminarium w połowie listopada na terenie zakładu w Obornikach.
Ponadto, będziemy prowadzić równolegle seminaria on-line (planujemy jesienią przynajmniej jedno seminarium ekspertów zewnętrznych) oraz komplementarny cykl artykułów AKADEMII BROKERA na naszym serwisie dla brokerów, tym razem o tematyce ubezpieczenia OC za produkt w branży spożywczej.
Mamy już także wstępne plany na 2022 rok – w sezonie wiosennym chcemy zaproponować tematykę ubezpieczania podmiotów z trudnej branży chemicznej. Zgodnie z wypracowaną dotychczas formułą zaprosimy brokerów na 2 wyjazdowe seminaria szkoleniowo-warsztatowe w zakładach z tejże branży, seminaria ekspertów zewnętrznych on-line oraz mamy nadzieję, na następny interesujący cykl artykułów ekspertów Warty nt. underwritingu ubezpieczeń.
Jeżeli interesują Was dodatkowe informacje dotyczące tego projektu, zapraszamy do kontaktu z Edytą Stoińską: edyta.stoinska@warta.pl.