Od 5 października kalkulator szacowania wartości jest już dostępny na Portalu dla Brokera. Jesteśmy przekonani, że to narzędzie pomoże Wam w lepszym wsparciu klientów i zapewnieniu im właściwej ochrony ubezpieczeniowej (tym bardziej, że pracujemy nad poszerzeniem zakresu działania kalkulatora o typowe maszyny).
Zgodnie z zapowiedzią przekazujemy Wam materiały z webinaru:
- Zapis wideo ze spotkania – dla wszystkich z Was, którzy nie mogli uczestniczyć w spotkaniu na żywo
Film – webinar z prezentacją nowej funkcjonalności PdB
- Materiał prezentowany w trakcie webinaru jest dostępny poniżej – może być pomocny w dyskusjach z klientami na temat wpływu inflacji na lukę ubezpieczeniową.
Jak wyeliminować zasadę proporcji – Materiał z WebinaruPobierz
Ponadto przekazujemy odpowiedzi na najważniejsze pytania jakie do nas skierowaliście po webinarze:
- W jaki sposób uzyskać dostęp do Portalu dla Brokera (https://pdb.warta.pl/)?
Zdecydowana większość kancelarii brokerskich posiada już dostęp do Portalu dla Brokera (PdB). W każdej z takich kancelarii wyznaczona jest przynajmniej jedna osoba Administratora PdB, która może tworzyć konta dla pracowników danej kancelarii i określać zakres uprawnień danego użytkownika. Takie rozwiązanie pozwala na odpowiednie dostosowanie zakresu dostępnych informacji i funkcjonalności do roli i charakteru pracy danego użytkownika (np. ze względu na specjalizację produktową danego brokera). Jeżeli chcecie się dowiedzieć, kto w Waszej kancelarii brokerskiej pełni rolę Administratora PdB lub jeżeli kancelaria nie ma jeszcze dostępu do portalu, to prosimy o kontakt na adres kontakt.broker@warta.pl. Dla ułatwienia przesyłamy również instrukcję zarządzania kontami użytkowników na PdB:
Portal dla Brokerów – Zarządzanie użytkownikamiPobierz
Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi funkcjonalnościami, jakie obecnie oferuje PdB:
Portal dla Brokerów – One pagerPobierz
- Czy kalkulator szacowania obiektów można wykorzystać w trakcie trwania umowy ubezpieczenia?
Oczywiście istnieje możliwość aktualizacji SU klienta w trakcie trwania umowy. W takiej sytuacji SU zostaną podwyższone w ramach odpowiedniego aneksu. Naturalnie w przypadku wykorzystania do zaktualizowania SU kalkulatora szacowania wartości i przekazania wydruku odpowiedniej kalkulacji wraz z wnioskiem o aktualizację SU, w aneksie może zostać również dodana klauzula zniesienia zasady proporcji.
- Jak będzie przebiegał proces weryfikacji kalkulacji szacowania wartości w kontekście zniesienia zasady proporcji?
Warta (underwriterzy) nie będą dokonywać weryfikacji danych podanych do kalkulacji wartości (np. ilości metrów kwadratowych powierzchni obiektu, czy daty i wartości ostatniej znanej wyceny). Warta będzie bazować na danych wprowadzonych do kalkulatora i przesłanych (jako wydruk) wraz z zapytaniem ofertowym (przyjmujemy, że dane wprowadzane do kalkulatora są zgodne z rzeczywistością).
- Jak precyzyjne muszą być dane wprowadzane do kalkulatora szacowania wartości obiektów?
Poziom szczegółowości zależy od wielkości obiektu (inna powinna być szczegółowość danych dla obiektów poniżej np. 100m2 a inna dla obiektu powyżej np. 5000m2). Możemy przyjąć, że odchylenie od rzeczywistych danych na poziomie kilku procent będzie wystarczającym poziomem precyzji danych. Należy tu jednak zaznaczyć, że w zależności od typu obiektu mogą zmieniać się definicje danych, jakie można wprowadzić w ramach metody wyceny według jednostek miary. Istotną różnicą są dane dotyczące obiektów mieszkalnych, gdzie jedną z jednostek miar jest powierzchnia użytkowa podstawowa (podczas gdy w innych obiektach budowalnych w tej pozycja pojawia się powierzchnia użytkowa). Różnice w tych definicjach są opisane w tzw. tooltipie (ikonka „i”) w Kalkulatorze szacowania wartości.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy za uczestnictwo w webinarze i zapraszamy do korzystania z kalkulatora szacowania wartości oraz innych funkcjonalności Portalu dla Brokera
Jeżeli interesują Was dodatkowe informacje zapraszamy do kontaktu z Pawłem Pawlikiem: pawel.pawlik@warta.pl.