Życie

Czy można posiadać kilka polis na życie?

Masz już polisę na życie, ale chcesz jeszcze bardziej chronić najbliższych? A może liczy się dla ciebie zapewnienie środków dla dziecka lub skuteczne odłożenie większej kwoty? Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, jakie zastosowanie mogą mieć twoje polisy na życie.

Rodzina z dzieckiem

Czy możemy potrzebować dwóch polis na życie?

Polisy na życie są ubezpieczeniami dobrowolnymi i to od nas tylko zależy, w jaki sposób chcemy ubezpieczyć nasze życie i zdrowie oraz jak bardzo ważne jest dla nas zabezpieczenie naszych najbliższych. Nasze ubezpieczenie na życie możemy kształtować zgodnie z naszymi potrzebami i oczekiwaniami. Każda osoba posiadająca już polisę na życie może zawrzeć kolejne polisy na życie jeżeli tylko ma taką potrzebę. Z reguły, jeśli jesteśmy właścicielem nieruchomości zakupionej na kredyt, to bank wymaga od nas jako zabezpieczenia polisy na życie z sumą ubezpieczenia w wysokości naszego zobowiązania dla banku. W ten sposób realizujemy zabezpieczenie naszego kredytu, ale w przypadku naszej śmierci bliscy nie otrzymają ze wspomnianej polisy żadnych środków. Będąc kredytobiorcom, powinniśmy pamiętać także o sobie i najbliższych. Zazwyczaj ubezpieczenia zawierane pod kątem zabezpieczenia zobowiązań finansowych posiadają ograniczony zakres. Zatem o ile w ramach takiej umowy, podwyższając odpowiednio wysokość świadczenia z tytułu śmierci kredytobiorcy można zabezpieczyć również najbliższych, o tyle na wypadek innych nieprzewidzianych zdarzeń jak choroba czy uszczerbek na zdrowiu może być konieczne zawarcie kolejnej umowy ubezpieczenia na życie. Na polisie na życie możemy wyznaczyć więcej niż jednego uprawnionego, czyli osobę lub instytucję, która złoży wniosek o wypłatę świadczenia z polisy po naszej śmierci.

Dlaczego warto zdecydować się na ochronę zdrowia w ramach polisy na życie?

Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że model, w którym jedna osoba posiada kilka polis na życie, jest dość często spotykany wśród klientów towarzystw ubezpieczeniowych, dla których liczy się skuteczna ochrona. Polisa na życie zabezpieczająca roszczenia banku i kolejna polisa zabezpieczająca interes najbliższych to najprostsze rozwiązanie. Jednak ubezpieczyciele oferują znacznie więcej, a wysokość świadczeń na wypadek konkretnych zdarzeń, w zależności od rodzaju ubezpieczenia może być dowolnie ustalana przez klienta albo zaproponowana przez Towarzystwo w gotowym wariancie ubezpieczenia. Dużą popularnością cieszą się polisy na życie, których zadaniem jest wypłata pieniędzy w przypadku pogorszenia naszego zdrowia, jak świadczenie za pobyt szpitalu, operację czy poważnego zachorowania. Ciekawym rozwiązaniem są polisy, które zapewniają dostęp do drugiej opinii medycznej, w przypadku każdej diagnozy jaką otrzymamy czy takie, które zapewnią nam organizacje i pokrycie kosztów leczenia za granicą w przypadku wybranych poważnych zachorowań. Nie trzeba dowodzić, że leczenie w takich przypadkach jest czasochłonne i kosztowne.

 

Jak zebrać środki dla dziecka z pomocą polisy na życie?

Polisy na życie to także dobry sposób na zbieranie środków dla swoich dzieci. Mając już zabezpieczenie dla siebie, należy wziąć pod uwagę możliwość zgromadzenia środków na start w dorosłość naszych dzieci. Służą do tego polisy posagowe. Zawierając taką polisę, mamy pewność, że w wyznaczonym przez nas momencie, gdy dziecko osiągnie określony wiek (po osiągnięciu dorosłości), otrzyma pieniądze z polisy niezależnie czy coś nam się stanie w trakcie trwania umowy czy też nie. Produkty posagowe posiadają też warianty zapewniające dziecku wypłatę renty w przypadku gdy rodzica zabraknie. 

 

Czy polisa na życie może służyć pomnażaniu oszczędności?

Polisy na życie mogą pomóc w skuteczny sposób zebrać nam oszczędności. Służą do tego produkty oszczędnościowe z elementem inwestycyjnym. Na polisie na życie i dożycie ustala się gwarantowaną sumę ubezpieczenia z tytułu śmierci osoby ubezpieczonej lub dożycia przez nią do końca trwania umowy. W czasie trwania takiej umowy zbieramy kapitał a równocześnie, jeżeli coś by nam się stało Towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci pieniądze naszym bliskim. W trakcie trwania umowy, w przypadku wypracowania przez Ubezpieczyciela zysku, przyznawana jest kwota udziału w zysku, która powiększa wskazana na początku gwarantowaną sumę ubezpieczenia. 
Uzupełnieniem funkcji oszczędnościowej takiej polisy jest dobrowolna umowa inwestycyjna, która umożliwia inwestowanie w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe. Taka umowa charakteryzuje się niewielkimi kosztami inwestycji, a do wyboru mamy fundusze o różnych klasach ryzyka finansowego. W każdym czasie trwania umowy można zmienić fundusze w które chcemy inwestować, a już zainwestowane środki przenieść na inny fundusz. W dowolnym momencie można zrezygnować z takiej umowy dodatkowej albo wypłacić część znajdujących się na niej środków. 

 

Jak oceniasz artykuł?
Poznaj ofertę ubezpieczenia na życie. Zamów rozmowę
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Imię i nazwisko nie może być dłuższe niż 100 znaków.
Pole może zawierać wyłącznie litery.
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Zły format kodu pocztowego.
To pole jest wymagane. Uzupełnij je.
Nieprawidłowy numer telefonu.

* Administratorem danych osobowych jest TUiR „Warta” S.A. oraz TUnŻ „Warta” S.A. i będą one służyły do obsługi zgłoszenia. Więcej informacji o zasadach przetwarzania kliknij tutaj

Polecane porady

Zobacz wszystkie porady