W jakim zakresie polisy na życie chronią ubezpieczonych?
Nie sposób nie zgodzić się z opinią, że polisę ochronną na życie dobrze jest posiadać. Polisy na życie są produktami dobrowolnymi, więc w zasadzie każdy dostępny na rynku produkt różni się od pozostałych. Ubezpieczyciele dostosowują w ten sposób oferowane przez siebie polisy do potrzeb klientów.
W polisach, których celem jest tylko ochrona życia ubezpieczonego, ryzyko śmierci będzie stanowić podstawowy zakres ochrony. Należy wówczas przy zawieraniu polisy dokładnie określić wysokość sumy ubezpieczenia, która będzie stanowić zabezpieczenie naszych bliskich na wypadek naszej śmierci. Taki rodzaj ochrony jest szczególnie ważny, gdy mamy spory wpływ na wysokość dochodu naszej rodziny.
Przy zakupie polisy, istotny jest wybór wysokości sumy ubezpieczenia oraz możliwość jej rozszerzenia na wypadek różnych nieprzewidzianych zdarzeń losowych.
Wybór czy samo zawieranie polisy chroniącej nasze życie lub zdrowie może wydawać się niełatwym zadaniem, decydując się na jej posiadanie, warto jednak pamiętać, że dzięki ubezpieczeniu zyskujemy realną pomoc w wielu trudnych sytuacjach w życiu.
Czy polisy na życie mogą chronić też najbliższych?
Nasza polisa na życie może chronić w podobnym zakresie życie naszych najbliższych. Wiele produktów oferuje możliwość objęcia ubezpieczeniem z tytułu śmierci również małżonka, partnera, dzieci. Poza ryzykiem śmierci ubezpieczonego, występują też inne ryzyka, często w zakresie zbliżonym do zakresu ubezpieczonego. Osoby uwzględnionie na polisie jako członkowie rodziny posiadają status osób współubezpieczonych.
Często w polisach na życie znajdziemy kilka rodzajów ryzyk związanych ze śmiercią ubezpieczonego oraz osób współubezpieczonych. Umożliwia to zwielokrotnienie uzyskanego świadczenia w sytuacji śmierci w wyniku: wypadku, wypadku komunikacyjnego, wypadku komunikacyjnego przy pracy lub śmierć w wyniku zawału serca lub udaru mózgu.
Czy polisy na życie mogą chronić nasze zdrowie?
Polisy ochronne na życie możemy rozszerzyć dzięki umowom dodatkowym. Oferują one szeroki zakres ochrony na wypadek nieszczęśliwych wypadków, poważanego zachorowania, zdiagnozowania nowotworu czy też niezdolności do pracy. Bardzo popularnym na polisach ryzykiem jest pobyt w szpitalu, zarówno ubezpieczonego, jak i współubezpieczonych. Pobyt ten może być wynikiem choroby lub wypadku. Ubezpieczyciele w ogólnych warunkach ubezpieczenia określają z reguły szpitale jako placówki medyczne znajdujące się na określonym obszarze terytorialnym albo na całym świecie. Szczególne znaczenie ma również ryzyko poważnego zachorowania. Zdiagnozowanie choroby w okresie odpowiedzialności może zapewnić nam świadczenie, dzięki któremu będziemy mogli opłacić prywatne leczenie lub kosztowną rehabilitację w przypadku zawału, udaru oraz innych poważnych chorób. Polisy na życie obejmują też zdarzenia takie jak: urodzenie się dziecka, urodzenie się dziecka z wadą wrodzoną czy urodzenie się wnuka.
Możemy dobrać rozszerzenia ochrony według naszych preferencji i zyskać wsparcie finansowe w przypadku problemów zdrowotnych.
Jak działa pakiet usług medycznych przy polisach na życie?
Bardzo ważną częścią polisy na życie jest pakiet usług medycznych. Występuje on obecnie w prawie każdym produkcie. Ubezpieczyciele słusznie zakładają, że poza zdarzeniami opisanymi w ogólnych warunkach ubezpieczenia, związanymi z życiem i zdrowiem, osoby ubezpieczone będą potrzebować nagłej pomocy w związku z zachorowaniem, czy wypadkiem. Zakres usług medycznych jest nazywany czasem pakietem usług assistance przy polisie na życie. W warunkach konkretnej polisy występuje zestawienie możliwych do zorganizowania usług, przy uwzględnieniu określonych limitów. Co bardzo ważne, pakiet usług medycznych dotyczy z reguły nie tylko samego ubezpieczonego, ale i uprawnionych, zazwyczaj są nimi domownicy. Najczęściej w skład pakietu wchodzą takie usługi jak transport medyczny w różnych wariantach, opieka pielęgniarska, wizyta lekarska, wizyta u lekarza specjalisty, teleporada, dostawa potrzebnych leków lub ich zakup, czy też wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego.