Jakie poważne choroby zgłaszają najczęściej klienci Warty?
W Warcie widzimy na co dzień skalę poważnych zachorowań w Polsce, realizując wnioski o wypłatę świadczeń z polis na życie. Każdego dnia, co godzinę Warta pomaga średnio 3 klientom w walce o życie i zdrowie, wypłacając świadczenie pieniężne z powodu diagnozy poważnej choroby. Ok 4 na 10 zgłoszeń dotyczy osób do 50 r.ż.
TOP 3 poważnych chorób zgłaszanych przez naszych klientów stanowią:
• nowotwory złośliwe,
• udary mózgu,
• zawały serca.
Co istotne, skala przypadków nowotworów zgłaszanych do Warty pokazuje, że choroby onkologiczne dotykają kobiet i mężczyzn na podobnym poziomie. Mężczyźni natomiast częściej doznają udarów i zawałów.
Oferowane przez Wartę ubezpieczenia na życie obejmują ochroną znacznie więcej poważnych chorób. Lista ta wskazana jest w katalogu poważnych zachorowań znajdującym się w OWU i może obejmować nawet 45 przypadków, w tym m.in. neuroboreliozę, cukrzycę i sepsę o ciężkim przebiegu, ciężkie oparzenia, paraliż czy przeszczepy dużych narządów.
Jak dobra polisa może pomóc w walce o zdrowie?
Diagnoza to dopiero początek, często długiej i trudnej drogi leczenia. Choć dostęp do publicznej służby zdrowia się poprawia, kolejki do badań i konsultacji nadal bywają długie, a koszty badań i leków znaczące.
Jak pokazują badania Warty, Polacy są świadomi faktu, że leczenie oznacza zwiększone wydatki w domowym budżecie. Zdaniem Polaków, ważne jest, aby mieć pieniądze na leczenie w razie poważnej choroby lub wypadku (opinia 4 na 5 badanych). Wydatki z jakimi musi się liczyć osoba poważnie chora to przede wszystkim koszty leków (79%) oraz prywatnych wizyt lekarskich i badań (74%).
Pieniądze na leczenie
W trudnym okresie walki o zdrowie potrzeby finansowe chorego i jego rodziny zazwyczaj znacząco rosną, a choroba często ogranicza możliwość pracy zawodowej przez dłuższy czas. Szczególnie dotkliwie jest to odczuwalne w przypadku osób prowadzących własne firmy lub pracujących na umowach cywilnoprawnych. Dlatego też pieniądze otrzymane z polisy mają ogromne znaczenie, nie tylko z perspektywy finansowej ale i psychologicznej.
Ubezpieczenie na życie daje choremu wyjątkowe wsparcie w przypadku poważnego zachorowania. Dla przykładu, osoba posiadająca ubezpieczenie na życie oferowane przez Wartę może otrzymać nawet do 600 tys. zł z tytułu poważnego zachorowania, a dodatkowo świadczenie za pobyt szpitalu, przebytą operację czy trwały uszczerbek na zdrowiu. Otrzymane środki można przeznaczyć na dowolny cel np. na badania i leczenie w prywatnych placówkach, zakup nierefundowanych leków, rehabilitację, opłacenie opieki pielęgniarskiej czy po prostu na bieżące wydatki. A co przy tym istotne, na wypłatę świadczenia czeka się bardzo krótko – aż 81% wniosków o wypłatę świadczenia z tytułu poważnej choroby realizowanych jest w Warcie w ciągu trzech dni od momentu otrzymania niezbędnych dokumentów.
Jak zyskać na czasie gdy w grę wchodzi zdrowie i życie?
O sukcesie terapii często decyduje czas. Ważne jest zatem szybkie postawienie dobrej diagnozy i wdrożenie prawidłowego leczenia. Tu również pomoże ubezpieczenie na życie Warty, które poza świadczeniem pieniężnym zapewnia też przydatną pomoc.
Dla przykładu, w ramach ubezpieczenia na życie Warta zorganizuje i pokryje koszty drugiej opinii medycznej przygotowanej przez lekarzy z wiodących światowych klinik. Sprawdzą oni czy diagnoza jest prawidłowa i zaproponują plan terapii. Jeśli zajdzie taka potrzeba, możliwe jest zorganizowanie telekonferencji z lekarzem prowadzącym. Takie wsparcie może być nieocenione w przebiegu leczenia chorego.
Osoba ubezpieczona może też skorzystać z różnych praktycznych świadczeń assistance o charakterze medycznym. Zakres pomocy i liczba usług uzależniona jest od posiadanego zakresu ubezpieczenia.