Jak działają polisy na życie?
Polisy na życie to ważna część rynku ubezpieczeniowego. Coraz więcej osób z uwagą podchodzi do zabezpieczenia siebie i swoich bliskich z wykorzystaniem polis na życie. Potrzeby klientów w tym zakresie są różnorodne, więc oferta towarzystw ubezpieczeniowych musi spełniać wysokie wymagania. Obecnie polisy na życie, poza zabezpieczeniem twoich najbliższych, mogą pomóc, gdy byłeś w szpitalu, ucierpiałeś w wypadku, urodziło ci się dziecko lub zmarł ktoś z Twojej rodziny. Wachlarz możliwości jest oczywiście znacznie większy. Poszczególne produkty są dedykowane dla określonych grup klientów, jednak zawsze masz możliwość wyboru i modyfikacji warunków, na jakich jesteś ubezpieczony.
Jaką indywidualną polisę na życie możesz wybrać?
Polisy indywidualne z warunkami ubezpieczenia opartymi na pakietach.
Przy zawieraniu takiej polisy klient wybiera zakres ochrony swojej polisy pośród pakietów dostępnych w całym produkcie. Za określoną kwotę składki miesięcznej otrzymuje od kilkunastu do kilkudziesięciu rodzajów ochrony. Przykładem takiej polisy jest produkt Warta dla Ciebie i Rodziny.
Polisy indywidualne z warunkami ubezpieczenia dobieranymi odrębnie dla każdej zawieranej polisy.
To oferta dla osób, które mają konkretne wymagania w zakresie swojej polisy na życie. W tym przypadku można określić wysokość sum ubezpieczenia na konkretnych rodzajach ochrony na polisie. Można także skupić się np. na zabezpieczeniu najbliższych lub na wsparciu przy poważnym zachorowaniu. Dobrym przykładem takiej polisy jest produkt Warta Ochrona.
Polisy indywidualne z warunkami ubezpieczenia dobieranymi odrębnie dla każdej zawieranej polisy oraz możliwością zbierania kapitału i możliwością inwestowania w ubezpieczeniowe fundusze inwestycyjne.
To także oferta dla osób, które mają ustalone potrzeby w zakresie polisy na życie. Podstawową zaletą opisywanego rodzaju polis jest poza ochroną osoby ubezpieczonej, możliwość zgromadzenia środków w trakcie trwania polisy. Można to zrobić na dwa sposoby. Po zakończeniu polisy osoba ubezpieczona otrzymuje kwotę wynikającą z umowy tzw. sumę ubezpieczenia z tytułu dożycia do końca trwania polisy. Osoba ubezpieczona poza wspomnianą sumą z tytułu dożycia może niezależnie gromadzić środki na wskazanych przez siebie ubezpieczeniowych funduszach inwestycyjnych. Przykładem takiej polisy jest produkt Warta Bezpieczna Przyszłość.
Polisy Posagowe.
Przy tego rodzaju polisach poza ochroną osoby ubezpieczonej najważniejszym realizowanym celem jest zbieranie środków dla dziecka, aby pomóc mu wejść w dorosłość. Polisę posagową warto zawrzeć jak najwcześniej po urodzeniu się dziecka. Powód jest prosty, im dłużej będziemy zbierać środki, tym tych środków zbierzemy więcej. Nasze dziecko ma możliwość wypłacenia tego, co dla niego zebraliśmy po osiągnięciu pełnoletniości lub po zakończeniu studiów. Ustalamy to przy zawieraniu polisy. Dobrym przykładem takiego produktu jest Warta Posag. Produkt ten posiada również bardzo ciekawą opcję wykupienia dodatkowej ochrony w postaci renty posagowej. W praktyce działa to tak, że w przypadku śmierci osoby, która zawarła dla dziecka polisę posagową dziecko do wyznaczonej na polisie daty np. do pełnoletniości otrzymuje rentę, ale po zakończeniu trwania polisy posagowej otrzymuje także środki zebrane na samej polisie.