Dom i mieszkanie

O jakich rozszerzeniach do ubezpieczenia domu lub mieszkania warto wiedzieć?

Chcesz ubezpieczyć dom lub mieszkanie? Zastanawiasz się nad rozszerzeniem ochrony polisowej? Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, co możesz ubezpieczyć wraz ze swoją nieruchomością.

Jak działa ubezpieczenie domu lub mieszkania?

Ubezpieczenie domu lub mieszkania obejmuje, w zależności od wybranego pakietu, m.in. ubezpieczenie mienia oraz ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC). Wspomniane mienie to oczywiście dom lub mieszkanie, ale także może to być dom letniskowy, garaż lub inny budynek. Poza budynkami lub mieszkaniami ubezpieczenie dotyczy w zasadzie tego wszystkiego, co znajduje się w ubezpieczonych przez nas nieruchomościach. Począwszy od mebli, poprzez sprzęt oświetleniowy, sprzęt elektroniczny, artykuły gospodarstwa domowego, na gotówce i dokumentach skończywszy.

Jak rozszerzyć ochronę na polisie na dom lub mieszkanie?

Jednak ubezpieczenia domów lub mieszkań charakteryzują się tym, że posiadają wiele możliwości rozszerzenia ochrony. Nazywane są one ubezpieczeniami dodatkowymi. Towarzystwa ubezpieczeniowe na podstawie zapytań od klientów uzupełniają swoją ofertę, o ryzyka jakich spodziewają się znaleźć ich klienci. Dobrym przykładem takiego ubezpieczenia jest produkt Warta Dom Komfort.
 

Ubezpiecz swoje mieszkanie

Jak chroni NNW do polisy na dom lub mieszkanie?

Ubezpieczenie NNW obejmuje ubezpieczonego, czyli właściciela nieruchomości, ale także osoby mu najbliższe, pozostające we wspólnym gospodarstwie domowym. Może to być małżonek, dzieci, rodzice, ale także konkubent, rodzice konkubenta, macocha lub ojczym. Bardzo ważne jest to, że ubezpieczenie obejmuje zdarzenia powstałe w kraju, ale także i za granicą. Dzięki NNW, możesz otrzymać odszkodowanie z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu lub z tytułu śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku.
 

Jak zabezpieczyć swoje mienie poza domem?

Polisa obejmuje rzeczy osobiste używane w życiu prywatnym (np. odzież, obuwie, torebki, zegarki, klucze do domu lub mieszkania), urządzenia przenośne (np. laptopy, telefony komórkowe), sprzęt fotograficzny (np. kamery, aparaty), instrumenty muzyczne przenoszone w futerale, sprzęt medyczny (np. aparaty słuchowe, pompy insulinowe, ciśnieniomierze), sprzęt sportowy (np. narty, deski snowboardowe, hulajnogi, rolki), sprzęt biwakowy i sprzęt dziecięcy (np. foteliki, sanki). Ubezpieczenie może dotyczyć uszkodzenia lub utraty wspomnianych rzeczy i dotyczy sytuacji, w których utraciłeś mienie na skutek: rabunku, kradzieży z włamaniem, wypadku, zdarzeń losowych (np. powódź, pożar), nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania, które doprowadziło do tego, że ubezpieczony, nie mógł zadbać o swoje mienie.
 

Ubezpieczenie domu i mieszkania

Jak uniknąć utraty czynszu za wynajmowaną nieruchomość?

Ubezpieczenie obejmuje utratę czynszu nieruchomości, która została ubezpieczona ubezpieczeniem uwzględniającym jej wynajem. Ubezpieczenie obejmuje przypadki, w których ze względu na uszkodzenie lub zniszczenie nieruchomości nie można jej dalej wynajmować. Taki stan nieruchomości może być wynikiem zdarzeń ubezpieczeniowych, jak również dewastacji dokonanej przez najemcę.
 

Jak zabezpieczyć swój rower poza domem?

Ubezpieczenie obejmuje rower lub rowery ubezpieczonego oraz osób pozostających z nim w jednym gospodarstwie domowym. Aby móc zawrzeć to dodatkowe ubezpieczenie należy posiadać ubezpieczenie ruchomości w swoim domu lub mieszkaniu. Ubezpieczenie obejmuje szkody na terenie kraju, ale też i za granicą. Ubezpieczenie także obejmuje uszkodzenie lub utratę roweru w wyniku rabunku, wypadku rowerowego i zdarzeń losowych (np. powodzi, pożaru, wybuchu). Warto dodać, że do tego ubezpieczenia przewidziany jest także pakiet usług assistance zapewniający pomoc na terenie kraju. Jeśli więc ulegniesz nieszczęśliwemu wypadkowi na rowerze, będziesz mieć zapewniony między innymi: transport roweru, transport medyczny i rehabilitacja.
 

Jak ubezpieczyć nagrobki?

Ubezpieczenie obejmuje nagrobki znajdujące się na terenie kraju i jest związane zdarzeniami losowymi (np. powódź, upadek drzew), dewastacją i kradzieżą z włamaniem.

 

Ubezpiecz swoje mieszkanie

Jak ubezpieczyć roślinność ogrodową?

Polisa obejmuje roślinność ogrodową (np. drzewa, byliny, krzewy, trawy zasadzone w gruncie) i dotyczy szkód powstałych na terenie kraju. Powodem powstania szkody mogą być takie zdarzenia losowe jak: nawalny deszcz, osuwanie się ziemi, powódź, pożar, uderzenie pojazdu mechanicznego, wybuch, uderzenie pioruna, upadek drzew lub masztów i zapadanie się ziemi.
 

Jak oceniasz artykuł?
Sprawdź cenę ubezpieczenia domu lub mieszkania
Co chcesz ubezpieczyć?
Zaznacz co chcesz ubezpieczyć
Oblicz składkę

Polecane porady

Zobacz wszystkie porady