Z tego artykułu dowiesz się:
- Co to jest ubezpieczenie na życie i dożycie
- Jakie korzyści daje polisa na życie
- Na jaki okres czasu możesz zawrzeć umowę
- Czym jest ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
Czym jest ubezpieczenie na życie i dożycie?
Ubezpieczenie na życie i dożycie to rodzaj ubezpieczenia długoterminowego, które łączy w sobie dwie funkcje – ochronną i oszczędnościową. Najczęściej polisy tego rodzaju zawierane są z myślą o zagwarantowaniu sobie zaplecza finansowego na późne lata swojego życia lub dla zapewnienia środków finansowych dla swoich najbliższych – na wypadek śmierci.
Ubezpieczenie na życie
Dlaczego warto mieć polisie na życie i dożycie?
Tego typu polisy to nie tylko zabezpieczenie dla Ciebie, ale także Twoich najbliższych wskazanych w umowie polisy. W ramach ubezpieczenia możesz liczyć na pomoc, gdy przytrafi Ci się coś nieprzewidzianego jak np. ciężka choroba lub wypadek samochodowy, gdy konieczny będzie Twój pobyt w szpitalu. W przypadku Twojej śmierci Twoi najbliżsi również mogą liczyć na wsparcie finansowe w takiej sytuacji osoby wskazane przez Ciebie w polisie jako uprawnione do świadczenia dostaną pieniądze bezpośrednio od ubezpieczyciela – bez postępowania spadkowego i zbędnych wizyt w sądach. Gdy ubezpieczyciel zostanie poinformowany o takim zdarzeniu, to zgodnie z przepisami ma na wypłatę 30 dni. W przypadku postępowania spadkowego nie da się określić, jak długo potrwa cała procedura.
Kolejną korzyścią płynącą z ubezpieczenia na życie i dożycie jest gromadzenie oszczędności. Jeśli dożyjesz do końca trwania Twojej polisy, zostanie Ci wypłacona kwota, którą ustaliłeś w trakcie zawierania umowy ubezpieczenia. Co zrobisz z zaoszczędzonymi pieniędzmi będzie zależeć wyłącznie od Ciebie.
Zadbaj o swoją przyszłość
Brak ubezpieczenia na życie może oznaczać zdanie się na pomoc bliskich, którzy nie zawsze mają wystarczające środki finansowe na leczenie bądź rehabilitację, a świadczenia udzielane przez Narodowy Fundusz Zdrowia mogą okazać się bardzo ograniczone w sytuacji kiedy będziesz potrzebował leczenia w nagłych przypadkach.
Ubezpieczenie na życie Warta Bezpieczna Przyszłość zapewnia ochronę życia i zdrowia na wypadek rożnych niespodziewanych zdarzeń losowych, zabezpiecza finansowo Ciebie i Twoich bliskich oraz zapewnia Ci w przyszłości dodatkowe środki, które możesz przeznaczyć na dowolny cel (np. jako zabezpieczenie na emeryturę, realizację marzeń czy spłatę kredytu).
Mając ubezpieczenie na życie możesz liczyć na:
- zabezpieczenie bliskich na wypadek Twojej śmierci - wskazanej osobie uprawnionej wypłacone zostanie świadczenie bez postępowania spadkowego i podatku,
- kapitał na przyszłość - wypłata określonej w umowie kwoty na koniec okresu ubezpieczenia,
- pomoc w razie wypadku lub choroby - szeroka lista umów dodatkowych pozwoli Ci zadbać o budżet domowy w przypadku problemów ze zdrowiem, np. w razie pobytu w szpitalu, poważnego zachorowania czy po wypadku,
- możliwość inwestowania dodatkowych środków w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe zarządzane przez Wartę.
Pamiętaj, że umowę podstawową na życie i dożycie możesz zawrzeć na czas określony od 10 do 25 lat, i nie dłuższy niż do najbliższej rocznicy polisy przypadającej po ukończeniu 70 lat.
Ubezpieczenie indywidualne na życie
Ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym
Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem dodatkowych środków w celu pomnożenia kapitału to doskonałym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z umowy dodatkowego ubezpieczenia z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi (UFK). Więcej o inwestowaniu w fundusze kapitałowe możesz dowiedzieć się u jednego z naszych Agentów.
Wyróżniamy 6 ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych zarządzanych przez naszych ekspertów:
• Warta Bezpieczny
• Warta Papierów Dłużnych
• Warta Obligacji Rynków Wschodzących
• Warta Stabilnego Wzrostu
• Warta Akcji Polskich 2
• Warta Akcji Światowych 2
Pamiętaj!
Musisz wiedzieć, że inwestowanie w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe związane jest z ryzykiem utraty kapitału w razie spadku wartości jednostek uczestnictwa. Wartość zakupionych jednostek uczestnictwa UFK może się zmieniać wraz z sytuacją na rynkach finansowych. W konsekwencji dochód z zainwestowanych środków może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu. Oznacza to, że suma wypłacona w przypadku wykupu może być niższa od sumy wpłaconych składek. Umowa dodatkowa z UFK związana jest z opłatami.