Czym jest i jak działa ubezpieczenie zdrowotne?
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne to niezależna usługa medyczna niezwiązana z możliwościami, jakie daje Narodowy Fundusz Zdrowia. Takie ubezpieczenia na polskim rynku stają się coraz bardziej popularne, ponieważ jak wiemy, dość często musimy czekać na umówioną wizytę do lekarza internisty lub lekarza specjalisty. W Warcie takie ubezpieczenie występuje na grupowych polisach na życie i nosi nazwę Telezdrowie. Usługi i świadczenia medyczne związane z omawianym ubezpieczeniem są oferowane na terenie całego kraju, nie dotyczą zagranicy. Naprawdę atrakcyjny jest czas oczekiwania na konsultacje z lekarzem takim jak internista, pediatra i lekarz rodzinny. Przy konsultacji zdalnej czas ten wynosi od dwóch godzin dla przedziału godzin od porannych do wieczornych, do czterech godzin dla przedziału godzin nocnych. Na konsultacje z lekarzem specjalistom będziemy czekać od trzech do pięciu dni w zależności od tego, z jakim lekarzem chcemy się skontaktować oraz czy kontakt nastąpi zdalnie, czy stacjonarnie.
Do jakich lekarzy ułatwi nam dostęp ubezpieczenie zdrowotne?
W skład ubezpieczenia Telezdrowie wchodzą, co najbardziej istotne, świadczenia związane z konsultacjami z lekarzami specjalistami. Konsultacje takie mogą odbywać się zdalnie lub stacjonarnie. Jest to uwarunkowane rodzajem zakresu ochrony, na jaki się zdecydowaliśmy. Zdecydowanie najwygodniejsze są konsultacje zdalne, ponieważ nie wymagają stawienia się w określonym czasie w placówce medycznej. Już podstawowym zakresie mamy do dyspozycji dziewięciu lekarzy specjalistów: alergologa, chirurga ogólnego, dermatologa, endokrynologa, ginekologa, kardiologa, ortopedę, urologa i neurologa. Konsultacje zdalne z nimi są nielimitowane. W wyższych zakresach ubezpieczenia dochodzą jeszcze: gastrolog, laryngolog, okulista i onkolog. W najwyższym zakresie ochrony są możliwe również stacjonarne konsultacje z lekarzem specjalistom i to w pełnym wspomnianym zakresie specjalizacji, a także konsultacje zdalne z lekarzem psychiatrą dla osób dorosłych. W każdym zakresie ochrony wybranym przez nas mamy do dyspozycji podczas zdalnej konsultacji internistę, pediatrę i lekarza rodzinnego.
Ubezpieczenie na życie
Czy ubezpieczenie zdrowotne zapewnia dostęp do badań i zabiegów laboratoryjnych?
Łatwy dostęp do lekarzy to nie jedyna korzyść płynąca z prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego. W wyższych zakresach ubezpieczenia ubezpieczenie zapewnia również szeroki zakres badań laboratoryjnych. Można tu wymienić różne rodzaje morfologii krwi, badanie moczu, profil wątrobowy, badanie kreatyniny i glukozy. W najwyższych zakresach ochrony dochodzą do tego badania diagnostyczne: cytologia ginekologiczna i EKG spoczynkowe. Najwyższy zakres ochrony umożliwia też wykonanie szeregu zabiegów laboratoryjnych, między innymi zabiegów pielęgniarskich, zabiegów ginekologicznych, zabiegów okulistycznych i zabiegów chirurgicznych i ortopedycznych. Badania laboratoryjne są nielimitowane i wykonywane na podstawie skierowania wystawionego przez lekarza. Podobnie jest z badaniami diagnostycznymi. Zabiegi laboratoryjne również nie są limitowane.
Ubezpieczenie indywidualne na życie
Kto może być objęty prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym?
Każdy z zakresów ochrony ubezpieczenia Telezdrowie posiada trzy warianty. Są to warianty Dla Ciebie, Dla Dwojga oraz Dla Rodziny. Nazwy wariantów opisują, kogo dotyczy ochrona w tym ubezpieczeniu. Wariant Dla Ciebie dotyczy tylko osoby ubezpieczonej. Wariant Dla Dwojga może dotyczyć osoby ubezpieczonej i jej małżonka lub partnera, ale też może dotyczyć osoby ubezpieczonej oraz jednego, wskazanego przez tę osobę dziecka. Wariant Dla Rodziny dotyczy osoby ubezpieczonej jej małżonka lub partnera, ale także dzieci osoby ubezpieczonej. Trzeba koniecznie wspomnieć o kosztach zakupu ubezpieczenia zdrowotnego. Ceny poszczególnych zakresów zawierają się pomiędzy kilkunastoma a osiemdziesięcioma złotymi za miesiąc, co przy oferowanym zakresie ochrony należy uznać za bardzo korzystne.